Telefon
WhatsApp
Görüntülü ve Sesli Diafon

Görüntülü Diafon Site, Apartman, villa ve iş yerinizde kapınıza gelen ziyaretçileri görmek ve sesli iletişim kurmak için kullanabileceğiniz bir sistem interkom (görüntülü diafon) sistemdir. Kapınıza gelen kişilerle yüz yüze gelmeden irtibat kurabilirsiniz. Tehlike arz etmeyen durumlarda dış kapıyı açabilmek için sistemin kendi bünyesinde kapıyı açan butonda bulunmaktadır. Sistem aynı zamanda ev sahibinin olmadığı durumlarda kapınıza gelen ziyaretçileri hafıza ünitesi ile kayıt altına alabilir, daha sonra kayıtlar izlenerek gelen kişileri görebilirler. Bunun yanında istenildiğinde görüntülü diafon aynı zamanda akıllı ev sistemi olarak da kullanılabilir.

Görüntülü kapı telefonu diğer bir tabirle görüntülü diafon kurulumlarında, kablo yapısı ve kullanılan kablonun kalitesi uzun vadede sorunsuz işleyiş için vazgeçilmezdir. Mevcut standart zil sisteminizde veya sadece sesli konuşma özelliğine sahip zil sisteminizde kullanılan kablolar görüntülü bir zil sisteminde kullanılabilir, ancak sağlıklı bir işleyiş için görüntü taşıyıcı bir coaxiel kablo tesisatının bulunması gereklidir. Bazı durumlarda yetersiz bilgi sahibi kişilerin kurulum yapması sonucunda, standart zil kablosu üzerinden görüntü nakli yapılmakta ve sonucunda görüntü kalitesinin bozuk olması, görüntüde parazitlerin oluşması gibi durumlar oluşabilmektedir. Eski kullandığınız zil sisteminizin kablo yapısı eski, kopuk, bozuk olmadığı sürece görüntülü zil sistemlerinin zil tesisatında kullanılabilir. Ancak her ne olursa olsun görüntü taşıyıcı bir kablo tesisatının bulunması gereklidir.

Kablo tesisatı döşenmesi işlemleri, sıva altından yapılabileceği gibi, sıva üzerinden kablo kanalı döşenmesi sureti ile de yapılabilir. Dijit Teknoloji, bu konularla ilgili gerekli bilgilendirmeler gerekli keşif işlemlerinin yapılmasından sonra detaylı bir şekilde kullanıcıya verilir.

ZİL TESİSATI

Apartman uygulamalarında, bina kapısı önündeki ziyaretçi ile apartman dairelerinden görüşülebileceği gibi, kapıcı ile de görüşülebilir. Ayrıca opsiyonel olarak eğer kullanıcı isterse daire kapısı önüne de kameralı bir zil panosu takılarak daire önüne gelen ziyaretçiyi de kapıyı açmadan önce görmesi sağlanabilir. (Örn. apartman kapısı önünden zile basıldığında apartman kapısında bulunan kameranın görüntüsü, daire kapısı önünden zile basıldığında daire kapısı önünde bulunan kameranın görüntüsü dairede bulunan kapı telefonunun ekranına yansıtılır. Eğer kullanıcı arzu ederse, çeşitli şekillerde kameraların kayıt işlemi veya gelen ziyaretçilerin fotoğraflanması işlemleri gerçekleştirilebilir.(Opsiyonel modüller ve ürünler kullanılarak.)
Piyasada zil, kapı otomatiği, refkontak ve numaratör gibi zayıf akım tesisatlarında kullanılan kablolara zil kablosu veya zil teli denir. Genellikle bakır iletkenin üzeri kalaylanmış olup çeşitli renklerde yalıtkan ile kaplanmasından meydana gelmiştir. Kesitleri 0,50 mm2 ve 0,75 mm2 dir. 100 metrelik toplar halinde satılmaktadır.
Apartman zil tesisatında kablolar, sıva altındaki boruların içinden değişik renkli olarak çekilir. Tesisatın bağlantısında kolaylık olması bakımından renkli kablolar tercih edilir. Böylece devre takibi kolaylaşmış olur.

TEKLİF FORMU